Něco o červené řepě

6. srpna 2010

Málo která rostlina, ovoce či zelenina je tak bohatá na vitamíny a minerály jako právě řepa. Ze stopových prvků můžeme jmenovat draslík, hořčík, jód, měď, vápník zinek či železo. O vitamíny nouze také není a v řepě nalezneme především vitamín C, E a velice prospěšný betakaroten. Velmi důležitá pro naše zažívání je vláknina a náš organismus také ocení organické kyseliny.

Řepa je také nesmírně významným prostředkem k udržení zdraví i krásy. Červená řepa obsahuje velké množství křemíku, který se postará o zdravé a silné kosti, vazivové tkáně i cévní stěny. Látky obsažné v řepě nám pomohou uchovat si pružnou pleť a mladistvý vzhled naší pokožky. Nehty budou zdravé a pevné a vlasy lesklé a silné. Červená řepa působí na naše tělo nejen zvenčí, ale i zevnitř, kde je významná pro správnou funkci některých orgánů a obecně je prospěšná pro regeneraci celého našeho organismu.

Červená řepa podporuje růst nových tkání a také zprostředkovaně zajišťuje lepší okysličení buněk v našem těle. Látky obsažené v této chutné plodině jsou nesmírně významné také pro plodnost a svůj význam hrají při vývoji plodu. Obsažené organické kyseliny mají příznivý vliv na funkce srdce.

Řepa je spojována také s léčbou rakoviny, kdy je doporučována jako skvělý preventivní prostředek, ale také jako vhodná součást léčby během či po léčení karcinomu. Červená řepa regeneruje a celkově posiluje organismus. Při rekonvalescenci se doporučuje konzumovat červenou řepu ve zvýšeném množství.
  
(Zdroj: http://www.vylecit.cz/969/cervena-repa-zazrak-pro-nase-telo/)

0 komentářů:

Okomentovat

  © Blogger template The Professional Template II by Ourblogtemplates.com 2009

Back to TOP