Naše bedýnky

Oznamujeme, že naše aktivita s bedýnkami z Klokočí byla pozastavena, a to na dobu neurčitou.

Stejně jako loňský rok zkoušíme vlastní bedýnky jen v omezeném počtu.
 
(Pokud máte zájem odebírat bedýnky z farmy v Klokočí, můžete se na nás obrátit s dotazem, pošleme Vám kontakt na jiného distributora popř. můžete kontaktovat přímo paní A. Hudskou).
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
PODMÍNKY ODBĚRU BEDÝNEK PRO ROK 2013


PRAVIDELNÝ ODBĚR
Bedýnky pro rok 2013 budou začínat zhruba od druhé poloviny června do konce září (popř. října) a budou dodávány v intervalu cca 10 dní - přesně dle stanoveného kalendáře (vždy to ale bude úterý a čtvrtek). Odběratelé jsou rozděleni do dvou skupin - A a B. Předpokládaný kalendář odběru pro obě skupiny ZDE.
Naše bedýnky jsou založeny na vzájemné důvěře a solidnímu přístupu odběratelů, proto nepožadujeme platbu za bedýnky na celou sezónu dopředu.
Pro letošní rok však zavádíme platbu jedné bedýnky předem.

ODBĚRNÉ MÍSTO A ČAS ODBĚRU
Odběrné místo je v Liberci-Ruprechticích, spodní parkoviště u supermarketu Tesco (naproti zdravotnímu středisku).
Odběr bedýnek bude vždy v daném termínu mezi 17-18 hod. v Liberci.
Změna termínu a času vyhrazena (přesné info ZDE).

Mapa zde:

MAPY.cz ZDE


CENA BEDÝNKY
Bedýnka - cca 5 kg (sezónní průměr)    185,- Kč
Cena již zahrnuje dopravu.

ZÁLOHA NA ODBĚR BEDÝNEK
Na rok 2013 budeme stejně jako loňský rok, požadovat při registraci předem, zálohu na jednu bedýnku ve výši 185,- Kč. Tato záloha bude použita jako platba za Vaši poslední odebranou bedýnku. Záloha bude splatná 14 dní ode dne přihlášení k odběru bedýnek. V případě Vašeho zrušení odběru bedýnek před začátkem sezóny, Vaše záloha propadá.

OBSAH BEDÝNKY
Bedýnka bude obsahovat vždy zejména sezónní čerstvě sklízenou zeleninu popř. i nějaké ovoce, o váze cca 5 kg (sezónní průměr!) Výjimečně může obsahovat i domácí produkt nebo produkt z ekologického zemědělství jako je např. jablečný mošt. Obsah bedýnek se bude řídit vždy dle momentálního růstu a dozrávání a nebude možné si ho vybírat. Také není možné vždy zaručit stejný obsah všech bedýnek. Spolu s farmářem si v případě potřeby vyhrazujeme právo bedýnku doplnit o jakékoliv jiné bio produkty, domácí produkty či produkty ekologického zemědělství. Obsah bedýnky je vždy malé překvapení.
(První a poslední bedýnky jsou o něco menší než 5kg, naopak bedýnky v době vrcholu sezóny jsou 6-7kg). Váha bedýnek 5 kg, je sezónní průměr kompletně ze všech dodávek v uvedených termínech.

PŮVOD OBSAHU BEDÝNKY
Naše bedýnky budou z největší části pocházet z farmy Klokočí u Turnova (kont. osoba – paní Anna Hudská). Dále mohou bedýnky obsahovat produkty pocházející z farmy v Huntířově (kont. osoba – Petr Macháček), z farmy v Popluží u Železného Brodu (kont. osoba - paní Jiřina Barešová) a z farmy pana Tachecího v Budyni nad Ohří (kont. osoba - pan Karel Tachecí). Více o farmách ZDE.

ZPŮSOB PLATBY
Platba za bedýnku proběhne i nadále při každém předání bedýnky. Vybraná záloha ve výši 185,-Kč bude použita jako platba Vaší poslední bedýnky.

PŘIOBJEDNÁVKY K BEDÝNCE
K bedýnce bude možné přiobjednávat produkty dle aktuální nabídky. O možnosti přiobjednání produktů budete vždy informováni na našich webových stránkách - viz odkaz Info pro odběratele (dole) nebo e-mailem. Přiobjednávat produkty bude možné písemně - e-mailem nebo SMS zprávou. Platba za přiobjednané produkty bude probíhat současně s platbou za bedýnku.
Vyhrazujeme si právo krácení objednávky v případě nedostupnosti produktů.

PŘEVZETÍ BEDÝNKY
Každou bedýnku si odběratel bude odebírat osobně. Pokud si odběratel nebude moci bedýnku vyzvednout osobně, zajistí si pokud možno někoho blízkého, kdo mu bedýnku vyzvedne. Po předchozí domluvě bude možné bedýnku vyzvednout u nás. V případě nevyzvednutí bedýnky do 2 dnů, bedýnka propadá.

MOŽNOST ODHLÁŠENÍ BEDÝNKY
Za celou sezónu máte možnost odhlásit kteroukoliv bedýnku. Odhlášení musí být učiněno písemnou formou (e-mailem, SMS zprávou) a to nejdéle 2 dny před termínem odběru bedýnky. Pokud se stane, že tak neučíníte včas, budeme požadovat abyste si bedýnku vyzvedli (popř. si vyzvednutí zajistili od někoho blízkého) nebo Vám propadne záloha. Nadále však předpokládáme, že se budete snažit odebírat bedýnky pravidelně.
Připomínáme, že vzhledem ke kolísání váhy bedýnek v průběhu sezóny, se odhlašování bedýnek nevyplácí!

NEVYZVEDNUTÍ BEDÝNKY
Pokud se stane, že si nějaký odběratel svou objednanou bedýnku vůbec nevyzvedne, propadne mu složená záloha a účast na bedýnkování mu bude zrušena, popř. může složit novou zálohu a v bedýnkování pokračovat. V případě, že si bedýnku nebudete moci sami vyzvednout, můžete za sebe poslat někoho jiného.

V ČEM BUDE OBSAH BEDÝNEK
Slovo bedýnky vzniklo od předávání produktů převážně v bedýnkách, ale v systému bedýnkování nejsou výjimkou košíky ani papírové tašky či jiné obaly, které co nejméně zatěžují přírodu.
Pro rok 2013 budou bedýnky dováženy v tašce z netkané textílie. Taška je zdravotně nezávadná a pratelná. Svoji bedýnku si tak budete moci z místa předání pohodlně odnést v jedné ruce. Za tašku však bude vybrána vratná záloha 50,- Kč. Tašku bude nutné vrátit vždy při dalším předání bedýnky. Pokud ji zapomenete přinést, budeme požadovat další zálohu ve výši 50,- Kč, kterou Vám příště při předání tašky vrátíme, popř. si můžete obsah tašky přendat do nějaké vlastní.

DOBA SKLIZNĚ
Pokud se nejedná o skladovanou zeleninu, tak naše bedýnky budou obsahovat čerstvou sezónní zeleninu, kterou paní farmářka sklízí teprve několik hodin před našim příjezdem. Ovoce může být sklízeno i jeden den předem, stejně jako zelenina od pana Macháčka, pana Tachecího nebo paní Barešové.

JAKÁ SE PŘEDPOKLÁDÁ ZELENINA, BYLINKY A OVOCE V ROCE 2013
mrkev, cibule, brambory, červená řepa, tuřín, dýně hokkaido, cuketa, patison, fazol keříčkový, hrách, kadeřávek, kapusta, kedluben, kukuřice, okurka, petržel, pastyňák, pórek, ředkvička, salát, ředkve, zelí, fenykl, špenát, kopr, pažitka, petrželka, bazalka, libeček, lichořeřišnice, majoránka, máta, meduňka, měsíček, oregano, roketa, řeřicha, jablka, hrušky, švestky …
(Některé druhy zeleniny budou v bedýnce pouze jednou. Celý seznam není garantován - vše závisí na počasí a úrodě.)

......ještě pro jistotu doplňuji:
PRO KOHO JSOU BEDÝNKY URČENY
Bedýnky jsou v podstatě určeny pro všechny, kterým není jedno jak kvalitní jídlo mají na talíři. Dále pak především pro matky s malými dětmi, které by jako první stravu měli dostávat z důvodu nezatěžování organismu co nejkvalitnější zeleninu a ovoce. A v neposlední řadě pro ty, kteří mají rádi přírodu, zajímají se o ekologii a bio život je jim vlastní.
A pro koho nejsou určeny
Bedýnky nejsou vhodné pro ty, kterým by vadilo, že:
- někdy zelenina není tak čistá jako ze supermarketu (zvláště sklízená za deště), vyžaduje důkladnější omytí
- není dokonalá na pohled
- že produkty nejsou chemicky ošetřeny a tudíž se může stát, že se na ní může vyskytnout i nějaký hmyz (samozřejmě v rozumné míře a ne vždy)

JAK SE PŘIHLÁSIT K BEDÝNKOVÁNÍ
Napište nám na mail bedynkovani@seznam.cz, že byste chtěli odebírat bedýnky. Budeme po Vás požadovat souhlas s těmito podmínkami, uvedení Vašeho telefonního čísla a adresy (stačí městská část). Nezapomeňte připsat, jakou preferujete skupinu (pokud ještě bude na výběr). Po té Vám pošleme údaje pro platbu zálohy - týká se jen registrací leden-květen, jinak proběhne záloha hotově na místě. Rádi zodpovíme jakékoliv Vaše dotazy.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------ Vyhrazujeme si právo tyto podmínky upravovat i v průběhu sezóny.

Přehled našich bedýnek:
Bedýnky 2010
Bedýnky 2011
Bedýnky 2012
Bedýnky 2013

Read more...

  © Blogger template The Professional Template II by Ourblogtemplates.com 2009

Back to TOP