Co nového u nás nejen na políčku

24. června 2014

Počasí posledních dnů
Nevím jestli to přijde jen mě, ale je hrozné sucho. Nebo alespoň doteď bylo. Při nedávném jednocení řepy se mi podařilo vytáhnout řepu s extra dlouhým kořenem. Můžete se podívat, jak hluboko si zelenina dokáže sáhnout pro vodu.


Jak nám to roste
Pro samou práci nestíhám fotit, takže jen malý snímek z části našeho políčka. Vše zatím vypadá slibně, vyexpedovala jsem první 4 bedýnky (kopr, cibule s natí, saláty, vodnice, tuřín, mangold, petrželka, oregano). V jedné bedýnce už byl dokonce menší svazek první mrkve s natí, ale ještě pár dní by potřebovala.
Zatím si vůbec nejsem jistá česnekem. Máme ho na dvou místech a na jednom je hodně zažloutlý. Co bude pod zemí si netroufám odhadnout :-) .....raději počítám s neúspěchem.
Příště zkusím najít čas a nafotit více.

 
 
Nová housenka
Přibyla nám do fotografické sbírky nová housenka - Kukléřka diviznová. Své jméno nezapře, protože se opravdu pásla na divizně. A nebyla jedna, ale hned dvě.
Z této krásné housenky vyroste tahle ošklivá můra :-)


"Naši" slepýši
Naposledy jsem psala o "našem" velkém slepýši....a musím konstatovat, že se to u nás začalo slepýši jen hemžit. Zahlédli jsme jedno mládě a dnes jsem hrábla vidlemi do kompostu a objevila hnedle dva další, o něco starší.

Mlok
Ještě přidávám jedno foto mloka, pořízené mobilem. Mloka jsme spatřili letos na jaře, v lomu vzdáleném cca 2 km vzdušnou čarou.


Další místní zvířena
Kromě srnek, kvůli kterým jsme museli políčko nutně oplotit, máme od sousedky informaci, že se kolem potuluje liška. My ji zatím nemáme šanci zahlédnout.

Den dětí
Naše děti dostaly k svátku trampolínu. Při takové akci si vždycky vzpomenu, bez čeho všeho jsme dokázali vyrůst my. Na zahradu to moc pěkná dekorace není a tak alespoň doufáme, že je to brzo neomrzí.

0 komentářů:

Okomentovat

  © Blogger template The Professional Template II by Ourblogtemplates.com 2009

Back to TOP