Šrucha zelná (Portulaca Oleracea)

10. července 2015

.... lidově také portulák. Je to plevel, ale také užitečná listová zelenina. Šrucha zelná ve vaší bedýnce je velkolistá odrůda a byla vypěstovana že semínek Semo.
Šrucha má kolem 40 odrůd s listy lišícími se velikostí, typem růstu nebo barvou a jako výborná zelenina se pěstuje po celém světě.

Popis:
Šrucha je jednoleta bylina, většinou s polehavymi, cca 25-30 cm dlouhými, načervenalými lodyhami. Listy má úzce vejčité, květy nenápadně žluté. Kvete od července do října.

Použití v kuchyni:
Šruchu můžeme konzumovat čerstvou i tepelně upravenou. Přidávat lze do salátů, polévek, dušených pokrmů, dresinků nebo ji můžeme upravit jako špenát.

Chuť šruchy je nakyslá, může být i mírně svíravá. Šrucha však mění během dne svoji chuť.
Ostřejší a svíravé tóny způsobené kyselinou jablečnou jsou výraznější ráno. V poledne nebo odpoledne při plném slunci se kyselina jablečná v listech šruchy metabolizuje a její listy jsou tak jemnější a nasládlé.

Léčivé účinky:
Šrucha je bohatým zdrojem vitamínů a antioxidantů. Obsahuje vysoký podíl omega-3 mastných kyselin (vyšší než jakákoliv jiná listová zelenina), vitamíny A, C, B a karotenoidy, hořčík, vápník, draslík, železo.

Upozornění: šrucha se nedoporučuje konzumovat v době těhotenství a nachlazení, a lidem se slabým zažívaním.

Skladování:
Šruchu konzumujte nejlépe ihned po sklizni. Krátkodobě ji můžete skladovat v lednici v navlhčeném ubrousku či mikrotenovém sáčku.

0 komentářů:

Okomentovat

  © Blogger template The Professional Template II by Ourblogtemplates.com 2009

Back to TOP