Letošní zima je pryč.....

14. března 2016

Užili jsme si ji v rámci možností dobře.
Začátkem ledna bylo sněhu ještě málo, tak patřily víkendy jen procházkám a kratším výletům, převážně lesem. Cestou jsme se bavili různě :-)Sněhu byla jen malá vrstva, na pařezech ideálně tolik, že jsme je využívali k procvičování psaní a kreslení obrázků.

Později pak napadlo sněhu více, tak jsme se párkrát svezli na sáňkách a bobech. Nejlepší byly večerní jízdy s baterkami a čelovkami ze sedla Maliníku nebo večerní lanovka na Ještěd apod.
Příjemné zjištění také bylo, že jsme v tom nebyli sami, že se takových bláznů našlo více :-)
Jednou jsme se vraceli z takové večerní jízdy a zažili jsme tady ve městě nádherný zimní večer. Hustě sněžilo a silnici pokrývala krásná, bílá vrstva uježděného sněhu. Jako z dob, kdy jsme byli malí. Ta nádhera trvala asi 2 hodiny. .....dokud to nepřejel sypač se solí :-(

Pak přišlo několik teplých dnů a ty jsme využili k návštěvám níže položených míst.A průběžně jsme jezdili s dětmi na lyže.

Letošní zimou jsme také začali s Geocachingem. Záležitost, o které už vím zhruba 8 let, ale až teď přišla ta příhodná chvíle - větší děti a GPS v mobilu. Bereme to jako zpestření výletů.


0 komentářů:

Okomentovat

  © Blogger template The Professional Template II by Ourblogtemplates.com 2009

Back to TOP