Sucho, sucho, sucho....

7. srpna 2015

Tohle letošní počasí je úplně šílené! Člověku se chce kolikrát říci........že je to v pr...i
Jak dlouho to vlastně trvá? Mám pocit, že ani v červnu moc nepršelo. Bylo sice neobvykle chladno, ale déšť taky nic moc. No a déšť či dešťík, který se průběžně objevuje, je tak zanedbatelný, že nic nezalije.
U nás ve vesnici je kritický stav pitné vody, takže je zakázáno zalévání trávníků, keřů a stromů a samozřejmě napouštění bazénů a bazénků. Voda v potoce ještě teče, ale je otázka, jak to bude vypadat za týden.
A tady ve městě jsou doslova vypálené trávníky. Nejvíce suché jsou pod stromy. Stromy odebírají veškerou vláhu ve svůj prospěch. Jediný pozitivní dopad by to snad mohlo mít na omezení populace slimáků.
Zhruba před třemi týdny jsem zakrývala silnou, béžovou, netkanou textilií (tou, co z ní jsou ušité bedýnkové tašky) cibuli, aby předčasně neodešla. Předpověď měla být zhruba 34 st.C. Vypadalo to celkem šíleně, ale efekt byl takový, že nad zakrytím byla teplota na slunci 47 st.C a dole pod textilií 33 st.C.
Před měsícem jsem odstraňovala mulč od rajčat, protože se pod ním začaly držet myši a podhrabávaly kořeny a teď jsem byla nucena ho tam zase vrátit, aby rajčata zvládla přežít. Slámou jsem namulčovala ještě okurky, papriky a některé dýně. Ostatní se snaží nějak přežít, ale s největší pravděpodobností budu nucena zrušit nějaké podzimní bedýnky. Sucho totiž bude mít i velmi špatný dopad na ovoce. Už v červnu bylo jasné, že ho bude málo, a to málo co by mohlo být nejspíš suchem ještě opadá.
A předpokládáme, že bude velmi krátká houbařská sezóna.......bude-li vůbec nějaká :-(

Ve spojitosti se stavem pitné vody na některých místech mě opět napadá otázka, kdy se konečně bude řešit to, že se splachuje pitnou vodou????
Pravděpodobně až bude za minutu 12 nebo nejlépe 12.05, jak to bývá zvykem :-(

A když do těch veder připočteme ještě politickou situaci, tak se rok 2015 zapíše do dějin nejen suchem, ale asi i počtem infarktů z toho všeho :-(

0 komentářů:

Okomentovat

  © Blogger template The Professional Template II by Ourblogtemplates.com 2009

Back to TOP