Zasněžený duben

6. dubna 2015

Vypadá to, že spíme, ale opak je pravdou :-)
Snažíme se pokračovat v naší ultra pomalé rekonstrukci chalupy. Již máme obroušené skoro všechny stropní trámy a čeká nás konečně ta elektrika a pak zateplení stropu.
Na poslední chvíli jsme pokáceli dva nemocné stromy a já již přes týden čekám na příjezd traktoru s rotavátorem. Avšak při pohledu z okna celý minulý týden i dnes je jasné, že není kam spěchat.
Letos je zima nějak dlouhá. Loni touhle dobou jsem již mohla zasít a na fotkách je vidět, že kolem už bylo všechno krásně zelené. I naše květinová zahrádka se zelenala. Sněženky a bledule jsou již odkvetlé, nyní nám kvetou pouze petrklíče a snad brzo začnou i narcisky.

 
Česneky
Roste už spousta mladého medvědího česneku a je to zatím jediná pořádná zelená kolem.
 


 
Takhle u nás vypadá kuchyňský česnek.
 
 
Papriky, rajčata, ....
A tak se zatím jen soustředím na předpěstování paprik, rajčat a celeru. Celer je tedy zatím nějak malý oproti loňsku, tak uvidíme jak to dožene.


Přednášky
Také jsem měla možnost se zúčastnit v Turnově 4 souborů přednášek pro bio zemědělce. Jen škoda, že jsem nemohla na tu poslední přidanou, kde byla praktická část v Huntířově - řez stromů na farmě u pana Macháčka a pak přednáška na téma osevní postup, která se nestihla tuším ve třetí části.
Náš Martínek si totiž přinesl ze školky neštovice, které pak samozřejmě chytl i mladší Honzík a do toho Pavel z práce přinesl chřipku, která nás postupně všechny oběhla. Takže máme za sebou "úžasný" měsíc a už se konečně těšíme na sluníčko.

Pomlázka
Letos jsme opět prosili souseda, jestli nám nechá pár vrbových proutků na pomlázku a on nám žádné nenechal. .......on nám pro kluky přinesl již upletené pomlázky :-)
Takže takovéto nádherné pomlázky umí uplést náš chalupový soused. Hned jsem si domluvila, že to časem naučí plést našeho Martina.

0 komentářů:

Okomentovat

  © Blogger template The Professional Template II by Ourblogtemplates.com 2009

Back to TOP