Události z minulého týdne

7. října 2015

Jen v krátkosti, než se budu v dalším příspěvku věnovat opět zelenině, bych chtěla napsat pár důležitých postřehů a informací.

Den regionálních potravin Libereckého kraje
V pátek se uskutečnil před libereckou radnicí Den regionálních potravin Libereckého kraje. Přiznám se, že jsem o tom ani nevěděla, ale šla jsem ten den do města náhodou a tak jsem byla ráda, že jsem se tam mohla na chvilku podívat.
Koupila jsem si tam dvě sklenice pastovaného medu od pana J. Vomáčky z Liberce. Pan J. Vomáčka má včely v kraji za Jestědem. Cena tohoto medu je 170,- Kč a je možné prý kdykoliv tomuto pánovi zavolat a med si zakoupit.

A v souvislosti s medem bych chtěla upozornit na jednu věc. Mám velmi špatnou zkušenost s koupí pastovaného medu z včelářské prodejny v Liberci-Pavlovicích. Už nevím od koho přesně med byl, ale zřejmě byl nastaven velkým množstvím hroznového cukru, který já nemám ráda, a tak med na jazyku působil takovým studeným dojmem. Nevím jak to lépe popsat.
Takže pokud mohu doporučit, tak pastovaný med pana J. Vomáčky je výborný a chuťově srovnatelný s medem od paní A. Hudské.
My jinak máme tmavý med od pána, který má včely asi 1 km od nás a pastovaný med si prý můžeme vyrobit sami pouhým šleháním. A já tuto věc potvrzuji, že to opravdu lze, ale pokud si nechcete zničit šlehač/mixer tak to raději nedělejte :-)

Další výborná záležitost z tohoto dne, krom jiného, byla škvarková pomazánka z Řeznictví Klouček z Raspenavy. Nic pro vegetariány :-)

A pokud jsem jejich stánek nepřehlédla, tak mi na tomto dni chyběla celkem nově vzniklá kozí Farma pod Ještědem. Provozují ji velmi milí lidé, kterým tímto děkujeme za prohlidku jejich farmy. Jejich výrobky můžeme jedině doporučit.
A kdo je zarytým odpůrcem kozích výrobků, stejně jako já před pár lety, tak vězte, že v jejich výrobcích téměř kozí mléko neucítíte. (Myšleno pro někoho odpornou "vůni" kozího chlívku :-)
Některé z výrobků je prý možné zakoupit v Tescu, ale doporučujeme raději koupit čerstvé přímo u nich.

Odpad ve žlutých kontejnerech
Na rádiu Sever je možné zaslechnout, "že se Město Liberec konečně probudilo" a nově se prý do žlutých kontejnerů může krom PET láhví vyhazovat i další plastový odpad. Netuším, zda je to v plánu, ale u nás tyto kontejnery zatím nejsou přelepeny.

2 komentářů:

Merynkaw 8. října 2015 11:15  

Díky za pěkný souhrn událostí:-)

Okomentovat

  © Blogger template The Professional Template II by Ourblogtemplates.com 2009

Back to TOP