Co nám bedýnky daly a co vzaly

9. října 2013

Kromě toho, že nám organizace bedýnek vzala trochu toho času, tak nám dala možnost poznat nové druhy zeleniny a také možnost poznat spoustu nových milých lidí, se kterými se občas našla i chvilka na pár slov. Doufáme, že se s některými z vás třeba ještě někdy uvidíme. 
Také nám organizování bedýnek umožnilo seznámit se s velmi milou paní farmářkou Annou Hudskou a celou její rodinou plus dalšími jejími přáteli. Osobně jí velmi děkuji za cenné rady.

Bedýnky nás určitě nutily vařit. Někdy s otravou, že zase musíme vařit, ale někdy s chutí experimentovat a vymyslet jednoduchý užitečný recept, co nevyžaduje příliš času a ingrediencí, a který někomu přijde vhod. Sice to v komentářích není moc znát, ale občas přišel i mail s poděkováním za inspiraci.

Bedýnky nás nasměřovali k lepšímu životnímu stylu, i když víme, že je to ve městě dost těžké praktikovat, obzvlášť v zimě, kdy jsme odkázáni jen na nabídku marketů.
Jak jste si mohli všimnout, díky pěstování paní farmářky jsem začala s pěstováním na chalupě i já. Dlouho jsem byla okolím odrazována od nemožnosti zalévat a ono se ukázalo, že týden to zelenina bez mého dozoru spolehlivě vydrží. Jsem ráda, že to tak je. Dosud naše pěstování zeleniny bylo jen na přilepšenou. Ani letošní výnosy z naší malé zahrádky nepokryjí dodávku bedýnek. Problém je i ten, že dosavadní umístění zahrádky je poměrně krátkou dobu osvětleno plným sluncem.
A tak jsme se společně rozhodli, že si na podzim necháme zorat větší kus louky a pokusíme se vypěstovat té zeleniny o dost více, aby nám to pokrylo množství zeleniny z bedýnek a také toho zůstalo dostatek na uskladnění. Pokud nám to nepůjde, třeba se na oplátku staneme odběrateli bedýnek u někoho dalšího :-)

Celkově uvažujeme o tom, že jednou půjdeme z města pryč, ale zatím jsme na to nenašli odvahu :-)
------------------------------------------------------------------------------

A ještě nás čeká v závěsu pár slov od naší paní farmářky.

0 komentářů:

Okomentovat

  © Blogger template The Professional Template II by Ourblogtemplates.com 2009

Back to TOP