Čtení č. 19 aneb mohlo by Vás zajímat

17. dubna 2013

Farma pro budoucnost
Mám tu pro vás jedno velmi zajímavé video, které jsem našla v diskuzi na Permawebu. Doporučuji shlédnout.... Je třeba si na něj najít chvilku času, trvá 48 min.


Javorový sirup
Tak jsme poprvé vyráběli javorový sirup. Byla to vlastně jen taková zkouška, protože zatím nemáme vhodné podmínky na sběr a na odpařování. Jedna várka nám zmrzla, tak jsme celkem stočili jen 10 l. Z toho nám vzniklo 1,75 dcl sirupu. Při odpařování byl sirup cítit kouřem z ohně, ale po přecezení se to vytratilo. Díky této zkoušce jsme si ujasnili změny v postupech na příští rok.


Japonský topol
Máme jeden nevyužitý zastrčený pozemek u potoka, tak jsme na něj zkusili vysázet rychlerostoucí japonský topol, budoucí zdroj dřeva na topení . Zatím jen 50 řízků a uvidíme jak se mu tam bude dařit. Má tam dost stínu a on prý potřebuje světlo a vlhko. .....dobrá kombinace :-) Další řízky si již můžeme dělat sami.


Medvědí česnek
....začíná růst. Objevili jsme ho i docela dost na tom našem zastrčeném pozemku. Tuhle mě někdo žádal o cibulky a tam kde jsem ho sbírala dosud, to ještě není naše. Takže kdo by měl zájem, až to půjde, nabízím nějaké cibulky.


....a začínají kvést prvosenky, tedy ve vyšších polohách...

0 komentářů:

Okomentovat

  © Blogger template The Professional Template II by Ourblogtemplates.com 2009

Back to TOP